61003, м. Харків,
пров. Плетньовський,
буд. 5
Харківський інститут фінансів
Київського національного торговельно-економічного університету
(057) 731-33-65
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Про ENACTUS

ENACTUS – це міжнародна некомерційна організація, що об'єднує студентів, викладачів та представників бізнесу, які використовують силу підприємницької діяльності для поліпшення якості життя та життєвих стандартів людей з різними потребами. Під керівництвом наставників з університетів та бізнесу студенти ENACTUS по всьому світу створюють та втілюють в життя проекти по розширенню можливостей людей. Цей досвід не тільки змінює їхнє життя, але й розвиває талант та потенціал до лідерства у складному та повному викликів світі.
ENACTUS була заснована у 1975 році як регіональний проект в техаському National Leadership Institute. Кожну осінь університетські команди брали участь в програмах по розвитку лідерства, де вони навчались принципам вільного підприємництва та розвивали лідерські якості. Після цього студенти розпочали власну роботу в області підприємництва та розвивали лідерські якості. Весною усі команди презентували свої проекти на регіональних змаганнях перед суддями, котрі оцінювали, наскільки успішно навчили інших знанням про вільне підприємництво.
До 1995 року організація функціонувала лише у США. В кінці 1990-х ENACTUS охопила такі країни як Албанія, Бразилія, Південна Корея, Україна, Росія та Узбекистан. В 2000 році відбувся ще більший злет – програма стартувала в Австралії, Ботсвані, Гані, Білорусі, Малайзії, Нігерії, Південній Африці, Великобританії та на Філіппінах. На сьогоднішній день ENACTUS успішно функціонує на міжнародному рівні. Таким чином з’вився Світовий Кубок ENACTUS, який кожний рік проводиться в різних країнах світу.

Що таке ENACTUS?
Entrepreneurial – бачити можливості та мати талант їх використовувати.
Action – діяти і доводити справу до кінця, навіть якщо результат не гарантовано.
Us - це ми, спільнота людей, що пов’язані між собою. Окремі особистості, які є частиною великого цілого.

ENACTUS - це 36 країн, 1700 університетів, 70 500 студентів.

Змагання команд

В кожній країні, де існує програма ENACTUS в кінці академічного року відбуваються Національні змаганнями ENACTUS. Під час змагань команди презентують результати своїх проектів перед суддями, в ролі яких виступають представники бізнесу. Судді оцінюють проекти і визначають найкращу команду, яка досягла найбільшого позитивного впливу на покращення якості життя та життєвого рівня суспільства. Ця команда отримує звання Національного чемпіона ENACTUS та здобуває право представити свою країну на Всесвітньому кубку ENACTUS.
Чемпіони ENACTUS зі всього світу зустрічаються щороку на Всесвітньому кубку, де вони представлять результати своїх проектів поважній групі міжнародних бізнес-лідерів.
Суддями і спонсорами проекту в Україні виступають керівники таких компаній, як Метінвест, Філіп Морріс Україна, Ernst & Young, PZU Україна, МТС, Microsoft, Carlsberg, Nestle, Freshtel, СГ «ТАС» і McDonald's та інші.

Досвід Enactus

Кращий спосіб підготуватися до реального світу – це вирішувати його реальні проблеми вже зараз. Саме така можливість з’явиться у вас в ENACTUS. Це не симуляція чи вивчення кейсів. Вам потрібно буде використати всі здобуті в університеті знання, щоб створити реальні проекти, які забезпечать досягнення реальних результатів для реальних людей. При цьому студенти протягом навчального року відвідують тренінги, де вчаться створювати та реалізовувати проекти, знайомляться з бізнес-структурами.
Команди ENACTUS допомагають сім’ям стати фінансово незалежними, вчать безробітних навичками для працевлаштування, сприяють досягненню успіху підприємцями і забезпечують економічний розвиток суспільства. В процесі роботи ви будете розвивати в собі навички роботи в команді, лідерства та комунікації, здобути які можна лише через реальний досвід.
Групи населення, методи роботи, кількість проектів, тривалість і масштаби кожного з них, а також конкретний предмет навчання – все це залишається на розсуд самих студентів. Головне – це добре уявляти собі цілі та завдання проекту, способи виконання та методи оцінки результатів. Якщо для проекту необхідні кошти, треба вміти їх знайти – відшукати спонсорів та переконати їх у важливості проекту, або ж заробити гроші в процесі комерційної діяльності.

Команда ENACTUS ХІФ


У 2013-2014 навчальному році в рамках бізнес-школи Харківський інститут фінансів вперше взяв участь в міжнародній програмі ENACTUS. Була сформована команда зі студентів 1-4 курсів переважно факультету фінансів, які й стали розробляти та реалізовувати проекти.
Протягом року команда виграла гранти від компанії Метінвест в рамках спеціального конкурсу «Територія підприємництва» та від компанії САН ІнБев Україна для реалізації проектів.протягом 2013-2014 навчального року команда ENACTUS ХІФ реалізувала проекти ЕСОзайнятість, Health та Глинотерапія. При цьому партнерами та спонсорами молодої команди стали:
– Бізнес група «Співдружність»
– Компанія «Greenstep»
– Група «Метінвест»
– САН ІнБев Україна
– ТОВ «Мастер Сервис»
– Баварія Моторс Харків
– Сумський обласний комітет молодіжних організацій
В липні 2014 року відбулись щорічні Національні змагання ENACTUS Україна, де студенти з вузів всієї країни презентували свої соціальні, екологічні та економічні проекти, якими займалися протягом року.
За рішенням суддів, в складі яких були представники провідних українських та зарубіжних компаній, фіналістами змагань стали 4 команди, серед яких була й наша команда Харківського інституту фінансів. В результаті ми зайняли 3-тє місце і отримали відповідний кубок переможців. Також наша команда перемогла в номінації «Spirit of ENACTUS» і була нагороджена статуеткою.
У 2014-2015 навчальному році команда ENACTUS також взялась за реалізацію трьох глобальних проектів, беручи участь при цьому у спеціальних конкурсах від компаній Марс Україна та САН ІнБев Україна. Для реалізації одного з проектів капітан команди ENACTUS Харківського інституту фінансів виграв грант від Національного фонду на підтримку демократії (NED) через Сумський обласний комітет молодіжних організацій (СОКМО). Також для реалізації проекту додатково була зібрана частина коштів через волонтерські організації. Якими ж були ці проекти?
Основним проектом надалі залишився ЕСОзайнятість, однак значно розширений та змінений. Так, за результатами цього проекту у 2014-2015 навчальному році він виріс у понад 4 рази (за обсягом прподукції) у порівнянні з 2013-2014 навчальним роком. Команда виграла конкурс серед команд ENACTUS і зовнішнім куратором цього проекту став Ярослав Каплан, екс-голова ENACTUS Україна, який підтримував команду, давав поради та рекомендації.
Разом з тим з’явились ще два проекти: Sunshine та Ф’ючерси. Перший з проектів був направлений на навчання людей та будівництво теплиць для переселенців із зони АТО. А проект «Ф’ючерси» - на розвиток молоді через проведення тренінгів, консультацій та зустрічей з успішними бізнесменами.
Команда ENACTUS Харківського інституту фінансів на одному з тренінгових днів серед команд перемогла й отримала сертифікат переможця «Краундфандинг для команд ENACTUS», а також можливість запуску проекту на краудфандинговій платформі Na-Starte. Підготовка команди до Національних змагань ENACTUS 2015 проявилась у монтажі повноцінної відео-презентації із залученням професійних акторів. Безпосередньо на Національних змаганнях наша команда в повній мірі розкрила свої проекти і за оцінками багатьох суддів претендувала на призове місце. Однак, на жаль, нам попалась найважча група команд в турнірі, з якої вийшла інша команда.
При цьому команді вдалось отримати ще одну перемогу: капітан команди, Німкович Андрій, переміг у конкурсі «Best students of ENACTUS» в номінації «Найкращий капітан ENACTUS» і був нагороджений кубком і дипломом.
2015-2016 навчального року команда ENACTUS ХІФ розробляє та реалізовує також соціально-екологічні проекти, про результати яких буде відомо на Національних змаганнях ENACTUS 2016. Детальніше ознайомитись з програмою ENACTUS можна на сайті http://enactus.org.ua, а робота та новини команди ENACTUS ХІФ https://vk.com/enactus_khif. Приєднюйтесь до команди!