61003, м. Харків,
пров. Плетньовський,
буд. 5
Харківський інститут фінансів
Київського національного торговельно-економічного університету
(057) 731-33-65
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


   Виховна робота зі студентською молоддю


   - Звіт з навчально-виховної роботи за 2015-2016 н.р.

   Виховна діяльність серед студентів формується як система за наступними напрямками громадянського виховання: національно-патріотичним, правовим, моральним, професійно-трудовим, художньо-естетичним, фізкультурно-оздоровчим та екологічним. В цьому напрямі проводилася робота, спрямована на формування у студентів патріотичних почуттів, громадянського обов'язку й відповідальності.
   - відбулася студентська патріотична хвиля «Харків – це Україна. Україна понад усе!», присвячена І-й річниці Дня захисника України (13.10.15р.);
   - студенти прийняли участь у покладанні квітів з нагоди Дня захисника України (14.10.2015р.);
   - до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій в Україні студенти пройшли скорботною ходою до площі Свободи і приєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку» (28.11.2015р.);
   - з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у Харківському інституті фінансів УДУФМТ пройшла зустріч з бійцем 92-ї механізованої бригади Іваном Валерійовичем Ракич, а нині депутатом Харківської міської ради (23.11.2015р.)
   - дводенний марафон Різдвяного Колядування містом Харків, в рамках соціального проекту «Битва ХІФ»
   ( 06-07.01.2016);
   - участь в параді навчальних закладів та презентації їх потенціалу під девізом «Європейському місту-європейська освіта» (22.05.2016). 
   Вектор самоврядування.
   У рамках Всеукраїнського тижня права (з 8 по 13 грудня 2015 року) кафедра соціально-гуманітарних дисциплін проводила Всеукраїнський урок "Права людини" з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини; бесіди з питань реалізації і захисту прав людини. У цьому заході взяли активну участь студенти ІІ-ІІІ курсів, які під керівництвом старшого викладача Кануннікової Олександри Романівни підготували інформаційні стенди та плакати щодо прав людини та доповіді для виступів перед іншими студентами.
   19 травня 2016 року з 09:00 до 17:00 відбувалися вибори голови Студентської ради Харківського інституту фінансів КНТЕУ. Представники Харківського територіального відділення Громадської організації «Студентське антикорупційне агентство» входили до складу виборчої комісії у якості спостерігачів.
   У ході виборів порушень зафіксовано не було. Явка склала понад 50%.
   Перемогу здобув студент ІІ курсу групи 21уп Пильнєв Владислав! В рамках розвитку студентського самоврядування керівництво інституту проводить зустрічі з членами Студентської ради. На цих заходах обговорюються питання розвитку інституту, підвищення якості викладання дисциплін, навчання студентів.
   Члени активу студентської ради брали участь у таких заходах:
   1. участь у Всеукраїнській студентській конференції «Перспективи та виклики реформ вищої освіти: студентський погляд» (м. Київ, з 20 по 22 лютого 2015 року)
   2. зустріч з бізнесменом - Дмитром Грицьким, який є засновником креативного агентства "Boomerang".(м. Харків,16 квітня 2015р.)
   3. прийняли участь у Всеукраїнському круглому столі «Адвокаційні кампанії в студентському самоврядуванні» (м. Умань, 17 травня 2015 року)
   4. участь в Харківському університетському консорціумі (м. Харків, 27 вересня 2015 року)
   5. зустріч лідерів студентського самоврядування Харкова з Першим заступником Міністра освіти і науки України Інною Романівною Совсун (м. Харків, 8 листопада 2015р.)
   6. зустріч студентів ХІФ УДУФМТ із засновником мережі сендвіч-барів "FreshLine" - Вадимом Бортником ( м. Харків, 11 листопада 2015 року)
   7. Прийняли участь у «Першому регіональному форумі можливостей (м. Харків, 10 грудня 2015 року)
   -2 грудня 2015 року в актовій залі Харківського інституту фінансів ініціативна команда SENSE безкоштовно та залюбки поділилася своїм досвідом і провела тренінг-лекцію «Особистий бренд, або хто досягає успіху?». Були запрошені не тільки студенти нашого Інституту, але й всі бажаючі.
   В рамках обговорення суспільно-політично ситуації в країні кураторами академічних груп були проведені кураторські години, бесіди, тематичні лекції, кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін проведено круглий стіл серед студентів І-ІІІ курсів.
   З нагоди відзначення Дня Європи в інституті було проведено наступні заходи: круглий стіл «Сучасна Європа», засідання студентської ради за темою «Соціально-культурна спадщина Європи».
   Окрім того студенти інститут організовували та брали участь у таких заходах:
   -участь у XIV Всеукраїнському теоретико-практичному семінарі «Можливості і проблеми розвитку інновацій студентського самоврядування», який проводився на високогірній туристичній базі «Едельвейс»(26-31.01.2016)
   - участь у Другій щорічній науково-освітній виставці «Публічне управління XXI»(26.11.2015)
   - участь у I Всеукраїнському теоретико-практичному семінарі для студентського самоврядування,що проходив у місті Львів. (22-23.04.2016)
   - організація семінар-тренінгу з ораторського мистецтва від Doza_Kreativa (18.01.2016)
   - організація ІІІ науково-методичної конференції «Забезпечення якості вищої економічної освіти: сучасний стан та перспективи»(02.02.2016)
   - організація щорічного Всеукраїнського студентського круглого столу, в кому прийняло участь 14 областей України,темою якого була «Студентське самоврядування: центральна фігура якісних перетворень у вищій освіті».( 04-05.03.2016)
   - організація Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених та студентів «Актуальні проблеми, тенденції та перспективи розвитку економіки, фінансів та управління в контексті Європейської інтеграції» (21.04.2016)
   Вектор культури, мистецтва і дозвілля.
   У рамках цього вектора інститут має багатий досвід з організації й проведення культурно-масової і виховної роботи. З метою забезпечення змістовного дозвілля студентів членами культурологічного сектору організовано різноманітні святкові заходи, а саме: урочиста посвята у студенти «Посвята першокурсників»; святкування Дня працівника освіти; Свято осені; провели конкурс Містер інституту (17 листопада 2015), Міс інституту (17 березня 2016). В гуртожитку інституту відбулося святкування Масляної, свято з нагоди Дня закоханих та 8 березня.
   В українській хаті гуртожитку було проведено «український вечір» в рамках ознайомлення іноземних студентів з традиціями країни. (11 листопада 2015 року)
   Кожного року проводяться святкові концерти з нагоди вручення дипломів випускникам. (червень 2015 року).
   Танцювальний колектив Харківського інституту фінансів УДУФМТ KEANU 16 квітня став учасником ACTION Ukrainian Dance Fastival 2016,що проходив в місті Києві. На конкурс приїхали колективи з усієї України . Колектив прийняв участь у різних категоріях, та здобули призові 1 та 2 місця.
   Особливо слід відзначити організаційну роль розвитку волонтерського руху.
   З нагоди святкування 8 Березня студенти Харківського інституту фінансів привітали дівчат Харківської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернат № 6. Завітавши на свято «Міс весна», волонтери подарували учасницям косметичні набори.
   Волонтери нашого інституту привітали випускників Харківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів №6 зі святом Останнього дзвоника.
   До дня Святого Миколая Студентська рада інституту організувала благодійну акцію, подарувавши спеціальній ЗОШ - інтернату для дітей зі зниженим слухом – канцелярські товари. Дитячі подарунки, фрукти та акустичну систему отримали вихованці багатопрофільного санаторію Червонозаводського району.
   Кожного року в Інституті фінансів стартує проект «Битва ХІФ» завданнями, якого є сприяння морального, інтелектуального й фізичного розвитку молоді, відродження народних традицій, залучення студентів до сфери культурного дозвілля, популяризація здорового способу життя.
   Студенти інституту брали участь у урочистій ході та церемонії покладання квітів до Дня пам’яті та примирення (09.05.2016)
   Вектор кар’єри.
   Під керівництвом декану факультету фінансів Чемчикаленка Р.А. та декану факультету обліку та організації управління персоналом Майбороди О.В. було проведено Дні факультетів, під час яких студенти мали змогу проявити себе у найрізноманітніших творчих та інтелектуальних конкурсах; реалізувати свої знання, вміння та навички.
   Було проведенно День кар’єри на базі Харківського інституту фінансів. Метою заходу було забезпечення можливості прямих контактів роботодавців зі студентами, створити умови для ефективного працевлаштування й розвитку професіональної кар’єри молодих спеціалістів.(16.02.2016)
   Вектор здоров’я, спорту і туризму.
   Значна робота проводиться викладачами кафедри фізичного виховання з формування здорового способу життя.
   Спортивно-масова робота кафедри фізичного виховання спрямована на формування активного способу життя, підвищення ролі фізичної культури та спорту, організацію активного відпочинку та зміцнення здоров’я студентів та співробітників інституту.
   В 2015 році кафедрою фізичного виховання була організована та проведена ІІ Спартакіада серед студентів ХІФ. Було залучено 85% студентів 1-2 курсів. Проведено 35 змагань.
   Провели ІІ Спартакіаду серед викладачів та співробітників інституту з шашок, шахів, з волейболу, настільного тенісу, боулінгу. У змаганнях прийняло участь понад 45 співробітників ХІФ. В лісопарковій зоні на лижній базі провели «День здоров’я». У святі здоров’я прийняло участь 19 викладачів та працівників інституту.
   Фінал спартакіади серед студентів ХІФ був відзначений великим спортивним святом. Визначились переможці та призери в змаганнях з аеробіки і відбулося закриття IІ Спартакіади Харківського Інституту Фінансів. Свято було освітлене у засобах масової інформації та Харківського регіонального телебачення.
   Вперше сформовані збірні команди ХІФ для участі в обласних спортивних змаганнях «Спорт протягом життя» серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації Харківської області. Здобуто 3 призових місця.
   Вперше було прийнято участь у Всеукраїнському олімпійському тижні та проведено Всеукраїнський олімпійський урок. Участь приймали студенти І курсу.
   Вихователями гуртожитку серед його мешканців було проведено змагання по тенісу. (22 грудня 2015 року).
   Особливою популярністю серед студентів користується діяльність туристично-пошукового гуртка. Учасниками гуртку протягом звітного періоду було організовано туристичні подорожі Україною.
   30 вересня 2015 року в було проведено спортивно розважальний захід в Фельдман екопарку, серед студентів І курсу Харківського інституту фінансів.
   Протягом звітного періоду студенти та працівники інституту відвідали екопарк, де було проведено екскурсії по зоопарку, всі отримали багато позитивних емоцій та гарний настрій. Неодноразово відвідали історичні місця Харківської губернії: одну з найкращих садиб в східній Україні – Шарівка та Наталівка, а також Краснокутський дендропарк.
   Робота вектора також спрямована на формування екологічної культури особистості. Здійснюється екологічне виховання через лекційні курси екологічної спрямованості, через туристично-пошуковий гурток, роботу побутового і екологічного сектора.
   Для підтримання чистоти та порядку у гуртожитку на блоках постійно аналізується стан чергування, проводиться огляд-конкурс на кращу кімнату та блок. Результати огляду-конкурсу обговорювались на засіданнях студентської ради та старостату. Постійно проводилися профілактичні заходи щодо забезпечення високого санітарного рівня побуту.
   25 квітня 2015р. студенти та викладачі Харківського інституту фінансів прийняли участь у всеукраїнському суботнику.
   З метою попередження правопорушень, наркозалежності, зловживання алкоголем пропагується здоровий спосіб життя. Спільно з фахівцями міського центра соціальних служб для молоді «Довіра», фонду порятунку дітей і підлітків від наркотиків та медичними працівниками обласної студентської лікарні № 20 в гуртожитку проводилися лекції, бесіди та зустрічі.
   20 травня в гуртожитку інституту відбулася зустріч з лікарем жіночої консультації, акушером-гінекологом, Омельяненко Тетяною Андріївною.
   У рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом проведено цикл бесід та тренінгів організованих представниками «Червоного Хреста» та доктором обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом
   Соціальний вектор.
   Належна увага приділяється допомозі і захисту студентів-інвалідів (9), сиріт (12). Протягом звітного періоду студенти пільгових категорій отримали матеріальну допомогу.
   З метою забезпечення виконання студентами своїх обов’язків та захисту їх прав, члени стипендіальної комісії беруть активну участь у вирішенні питань щодо призначення стипендій різного рівня, поселення до гуртожитку, а також питань удосконалення діяльності навчального закладу. В гуртожитку активно діє старостат, який, серед інших покладених на нього обов’язків, організовує щоденне чергування на поверхах, перевіряє санітарний стан житлових і побутових приміщень, організовує відшкодування студентами коштів за пошкоджене майно, розглядає питання та вживає заходів до порушників Правил внутрішнього розпорядку тощо.
   Поряд із цим, в організації і проведенні виховної роботи існують деякі недоліки, тож наразі робота триває над покращенням результатів.
   Виховна робота зі студентською молоддю


   Звіт з навчально-виховної роботи за 2014-2015 н.р.

   Виховна діяльність серед студентів формується як система за наступними напрямками громадянського виховання: національно-патріотичним, правовим, моральним, професійно-трудовим, художньо-естетичним, фізкультурно-оздоровчим та екологічним.
   Пріоритетними напрямками виховання молоді та актуальним завданням навчально-виховного процесу є такі вектори: кар’єри; культури, мистецтва і дозвілля; здоров’я спорту і туризму; соціальний; самоврядування.
   Вектор культури, мистецтва і дозвілля. З метою реалізації творчого й інтлектуального потенціалу обдарованої молоді, протягом навчального року:
   - відбулась урочиста хода та церемонія покладання квітів до Дня пам’яті та примирення (08 травня 2015 р.)
   - проведено благодійні акції «Милосердя», в рамках яких надана допомога ветеранам - бійцям загону особливого призначення армії генерала Чеснова до Дня перемоги (09 травня 2015 р.).
   - покладено квіти та вшановано хвилиною мовчання пам'ять воїнів, загиблих під час визволення України від німецько-фашистських загарбників в парку станції Оcнова (21 серпня 2014 р.);
   - до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій в Україні студенти пройшли скорботною ходою до площі Свободи і приєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку» (22 листопада 2014р.).
   З метою забезпечення змістовного дозвілля студентів членами культурологічного сектору організовано різноманітні святкові заходи, а саме: урочиста посвята у студенти
   «Посвята першокурсників»; святкування Дня вчителя; Свято осені; святкування Нового року, КВК (27 листопада 2014року) та Різдвяний бал, провели конкурс Містер інституту (13 листопада 2014року), Міс інституту (4 квітня 2015 року). В гуртожитку інституту відбулося святкування Масляної, свято з нагоди Дня закоханих та 8 березня.
   Відбувся поетичний вечір: «От избытка сердца говорят уста», з відомою Харківською поетесою (в минулому викладач Харківського фінансового технікуму) Собко Лілією Володимирівною (23 березня 2015 року).
   Слід відмітити участь Театру вогню в міських заходах, так Fire show взяв участь у відкритті атракціонів та новорічних ялинок у парку ім. Горького та на Площі Свободи.
   Танцювальний колектив Харківського інституту фінансів КНТЕУ Keanu прийняв участь у Всеукраїнському фестивалі талантів «Планета детства» та посіли ІІІ місце (01 червня 2015 року).
   Особливо слід відзначити організаційну роль розвитку волонтерського руху.
   До дня Святого Миколая Студентська рада інституту організувала благодійну акцію, подарувавши спеціальній ЗОШ - інтернату для дітей зі зниженим слухом – мікрохвильову піч. Дитячі подарунки, фрукти, отримали вихованці будинку «Малютка» та багатопрофільний санаторій Червонозаводського району (17 грудня 2014р.).
   Стартував традиційний проект «Битва ХІФ» завданнями, якого є сприяння морального, інтелектуального й фізичного розвитку молоді, відродження народних традицій, залучення студентів до сфери культурного дозвіл, популяризація здорового способу життя.
   Вектор кар’єри.
   У рамках Всеукраїнського тижня права (з 8 по 13 грудня 2014 року) кафедра соціально-гуманітарних дисциплін проводила Всеукраїнський урок "Права людини" з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини; бесіди з питань реалізації і захисту прав людини; У цьому заході взяли активну участь студенти ІІ-ІІІ курсів, які під керівництвом старшого викладача Кануннікової Олександри Романівни підготували інформаційні стенди та плакати щодо прав людини та доповіді для виступів перед іншими студентами.
   В рамках розвитку студентського самоврядування керівництво інституту проводить зустрічі з членами Студентської ради. На цих заходах обговорюються питання розвитку інституту, підвищення якості викладання дисциплін, навчання студентів.
   24-25 листопада 2014 року в м. Харків Студентською радою Харківського інституту фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі спільно з Українською асоціацією студентського самоврядування та Харківської обласною студентською радою був проведений Всеукраїнський студентський форум «Імплементація нового Закону України "Про вищу освіту": погляд студентів».
   26 листопада 2014 року в рамках тижня студентської ради, що присвячений 15-річчю Студентської ради ХІФ КНТЕУ, комітетом патріотичного розвитку було проведено брейн-ринг. Метою якого було національно-патріотичне виховання і формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків. Участь у брейн-ринзі взяли 6 команд з 1-го та 2-го курсів.

   3 грудня 2014 року в Харківському інституті фінансів відбулась історична подія, вперше вибори до студентської ради - в прямому таємному режимі, за підсумками яких перемогу здобула Бірюкова Маргарита.
   З метою вивчення питань, пов’язаних з підготовкою молоді до шлюбу та збереження репродуктивного здоров’я за участю студентів інституту відбувся традиційний семінар на тему: «Сім’я та сімейні відносини в контексті вищих цінностей». Метою семінару було підвищення статусу повноцінної сім’ї, формування у молоді основних принципів становлення гармонійних взаємин у родині.
   Вектор здоров’я, спорту і туризму.
   Особливою популярністю серед студентів користується діяльність туристично-пошукового секція, до якого входить більше 70 осіб. Учасниками гуртку протягом звітного періоду було організовано 10 туристичних подорожей по Україні.
   Кафедрою фізичного виховання було проведено Спартакіаду серед студентів. В рамках якої відбулися змагання з атлетичної та оздоровчої гімнастики, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, шашок, шахи, аеробіки, оздоровчої ходьби, легкоатлетичного кросу. Окремо була проведена Спартакіада першокурсника з зазначених видів спорту.
   В січні 2014 року було проведено Спартакіаду серед викладачів та співробітників інституту. В рамках якої відбулися змагання з настільного тенісу, шахи, шашки, волейбол, атлетична гімнастика.
   Для підтримання чистоти та порядку у гуртожитку на блоках постійно аналізується стан чергування, проводиться огляд-конкурс на кращу кімнату та блок. Результати огляду-конкурсу обговорювались на засіданнях студентської ради та старостату. Постійно проводилися профілактичні заходи щодо забезпечення високого санітарного рівня побуту.
   Студенти та викладачі Харківського інституту фінансів прийняли участь у всеукраїнському суботнику (25 квітня 2015р.).
   Протягом звітного періоду студенти та працівники інституту відвідали Еко-парк, де було проведено екскурсії по зоопарку, всі отримали багато позитивних емоцій та гарний настрій. Неодноразово відвідали історичні місця України, а саме: м. Запоріжжя та о. Хортиця, селище Петриківка (Дніпропетровська область).
   Соціальний вектор орієнтований на:
   • надання кращим студентам іменних стипендій (Верховної Ради України, імені В .Гетьмана, Харківської обласної державної адміністрації, Харківського міського голови "Обдарованість", премії імені О. Масельського, директорської; матеріальна підтримка обдарованої молоді;
   • поселення іногородніх студентів у гуртожиток, реалізація заходів для покращення соціально-побутових умов проживання в гуртожитку (у взаємодії з органами студентського самоврядування);
   • моральне й матеріальне заохочення за успіхи й досягнення (вручення грамот, надання премій, організація туристичних поїздок для найактивніших студентів; проведення студентським активом спільно з деканатами конкурсів на кращого студента факультету);
   • організація та сприяння роботі органів студентського самоврядування в гуртожитку;
   • проведення в гуртожитку зустрічей студентів із провідними медичними фахівцями, працівниками органів внутрішніх справ, представниками адміністрації;
   • організація конкурсу-огляду на кращу кімнату в гуртожитку;
   • надання підтримки соціально вразливій частині молоді, а саме: студентам-сиротам та позбавленим батьківського піклування, студентам-інвалідам, студентам із багатодітних і неблагополучних родин; студентам, які мають дітей.
   Вектор самоврядування.
   - зустріч студентських лідерів з Першим заступником Міністра освіти і науки Совсун І. Р. (м. Харків 23 грудня 2014р.);
   - зустріч з керівництвом міста, безпосередньо з міським головою Кернесом Г. А., ректорами, органами студентського самоврядування та представниками профспілок щодо повернення пільг на проїзд у Харківському метрополітені (м. Харків, 13 січня 2015 р.);
   - Всеукраїнській конференції на тему: «Перспективи та виклики реформи вищої освіти: студентський погляд» (м. Київ, 20-23 лютого 2015 р.);
   - Генеральній асамблеї УАСС (м. Київ, 20 лютого 2015 р.);
   - участь у семінарі за програмою проекту «TRUST» при підтримці Українська асоціація студентського самоврядування (м. Харків, 27 квітня 2015 р.);
   - Всеукраїнському форумі студентського самоврядування (м. Суми, 25-27 квітня 2015 року);
   - Всеукраїнському круглому столі «Адвокаційні кампанії в студентському самоврядуванні» (м. Умань, 16-17 травня 2015 р.);
   - вибори кандидатів в члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (м. Київ, 5 червня 2015 р.).
   Слід відзначити, що студент Андрєєв Микита є активним членом робочої групи з питань внесення змін до закону «Про вищу освіту», до нормативних документів щодо фінансування роботи органів студентського самоуправління.   Звіт з навчально-виховної роботи за 2013-2014 н.р.


   Виховна діяльність серед студентів формується як система за наступними напрямками громадянського виховання: національно-патріотичним, правовим, моральним, професійно-трудовим, художньо-естетичним, фізкультурно-оздоровчим та екологічним.
   Пріоритетними напрямками виховання молоді та актуальним завданням навчально-виховного процесу є такі вектори: кар’єри; культури, мистецтва і дозвілля; здоров’я спорту і туризму; соціальний; самоврядування.
   Вектор культури, мистецтва і дозвілля. З метою реалізації творчого й інтлектуального потенціалу обдарованої молоді, протягом навчального року:
   • проведено благодійні акції «Милосердя», в рамках яких надана допомога ветеранам - бійцям загону особливого призначення армії генерала Чеснова до Дня перемоги (09.05.2014 р.).
   • покладено квіти та вшановано хвилиною мовчання пам'ять воїнів, загиблих під час визволення України від німецько-фашистських загарбників в парку станції Оcнова (21.08.2013 р.);
   • до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій в Україні студенти пройшли скорботною ходою до площі Свободи і приєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку» (22.11.2013р.).
   З метою забезпечення змістовного дозвілля студентів членами культурологічного сектору організовано різноманітні святкові заходи, а саме: урочиста посвята у студенти «Посвята першокурсників»; святкування Дня вчителя; Свято осені; свято з нагоди 70-річчя нашого навчального закладу, святкування Нового року, КВН та Різдвяний бал, провели конкурс Містер інституту, Міс інституту, відбувся урочистий концерт з нагоди святкування Дня науки. В гуртожитку інституту відбулося святкування Масляної, свято з нагоди Дня закоханих та 8 березня.
   Слід відмітити участь Театру вогню в міських заходах, так Fire show взяв участь у відкритті атракціонів та новорічних ялинок у парку ім. Горького та на Площі Свободи.
   10-11 листопада танцювальний колектив нашого навчального закладу Keanu прийняв участь у Міжнародному фестивалі танцю Megapolis, де зайняв І місце.
   18-20 листопада прийняли участь в Міжнародному фестивалі танцю «ART-Bomb» - зайняли І та ІІ місця в різних танцювальних стилях.
   В грудні колектив брав участь в проекті «Точка G», де отримали І місце.
   Особливо слід відзначити організаційну роль розвитку волонтерського руху.
   До дня Святого Миколая Студентська рада інституту організувала благодійну акцію, подарувавши спеціальній ЗОШ - інтернату для дітей зі зниженим слухом – мікрохвильову піч. Дитячі подарунки, фрукти, отримали вихованці будинку «Малютка» та багатопрофільний санаторій Червонозаводського району.
   З нагоди святкування 8 Березня студенти Харківського інституту фінансів привітали дівчат Харківської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернат № 6. Завітавши на свято «Міс весна», волонтери подарували учасницям косметичні набори.
   Волонтери нашого інституту привітали випускників Харківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів №6 зі святом Останнього дзвоника.
   16 квітня 2014 року студенти Харківського інституту фінансів відвідали міський зоопарк з акцією «Подаруй радість дітям» у якій прийняли участь учні загальноосвітньої спеціальної школи-інтернат І – ІІІ ступенів №6 для дітей зі зниженим слухом. Під час акції наші студенти не тільки принесли позитивні емоції дітям, але й допомогли зоопарку, віддавши кошти,які були зібрані студентами під час навчального року для підтримки тварин
   У жовтні 2013 року команда взяла участь у ХХ Всеукраїнському фестивалі КВК «Жемчужина у моря», що проводиться Асоціацією КВК України.
   Вперше інституті фінансів стартував проект «Битва ХІФ» завданнями, якого є сприяння морального, інтелектуального й фізичного розвитку молоді, відродження народних традицій, залучення студентів до сфери культурного дозвіл, популяризація здорового способу життя.

   Вектор кар’єри.
   З метою удосконалення професійної підготовки й наближенн її до потреб сучасного виробництва:
   У рамках Всеукраїнського тижня права (з 5 по 10 грудня 2013 року) кафедра соціально-гуманітарних дисциплін проводила Всеукраїнський урок "Права людини" з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини; бесіди з питань реалізації і захисту прав людини; У цьому заході взяли активну участь студенти ІІ-ІІІ курсів, які під керівництвом старшого викладача Кануннікової Олександри Романівни підготували інформаційні стенди та плакати щодо прав людини та доповіді для виступів перед іншими студентами.
   З метою вивчення питань, пов’язаних з підготовкою молоді до шлюбу та збереження репродуктивного здоров’я за участю студентів інституту відбувся традиційний семінар на тему: «Сім’я та сімейні відносини в контексті вищих цінностей». Метою семінару було підвищення статусу повноцінної сім’ї, формування у молоді основних принципів становлення гармонійних взаємин у родині.
   В рамках розвитку студентського самоврядування керівництво інституту проводить зустрічі з членами Студентської ради. На цих заходах обговорюються питання розвитку інституту, підвищення якості викладання дисциплін, навчання студентів.
   29-30 березня проходив всеукраїнський круглий стіл «Ціннісні орієнтації сучасного студентства та його роль у реформуванні освіти». Організаторами заходу виступили Студентська рада Харківського інституту фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі та Українська асоціація студентського самоврядування, участь у ньому взяли понад 80 студентів з різних регіонів України.

   Вектор здоров’я, спорту і туризму.
   Особливою популярністю серед студентів користується діяльність туристично-пошукового секція, до якого входить більше 70 осіб. Учасниками гуртку протягом звітного періоду було організовано 10 туристичних подорожей до Криму.
   В зв’язку з святкуванням 70-річчя від дня заснування нашого навчального закладу було започатковано та проведено Спартакіаду серед студентів. В рамках якої відбулися змагання з атлетичної та оздоровчої гімнастики, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, шашок, шахи, аеробіки, оздоровчої ходьби, легкоатлетичного кросу. Окремо була проведена Спартакіада першокурсника з зазначених видів спорту.
   В січні 2014 року було започатковано проведення Спартакіади серед викладачів та співробітників інституту. В рамках якої відбулися змагання з настільного тенісу, шахи, шашки, волейбол, атлетична гімнастика.

   Соціальний вектор спрямований на:
   • Реалізацію конкурсу огляду на кращу кімнату в гуртожитку;
   • Моральне і матеріальне заохочення за успіхи й досягнення (вручення грамот, надання премії, організація туристичних поїздок для найактивніших студентів)
   • Надання кращим студентам іменнних стипендій (Верхорної ради України, імені В. Гетьмана, Харківської обласної державної адміністрації, Харківського міського голови «Обдарованість », премії О. Масельського, директорської)
   • Належна увага приділяється соціальній підтримці, допомозі і захисту студентів-інвалідів (12), сиріт (13). Протягом звітного періоду студенти пільгових категорій отримали матеріальну допомогу.

   Вектор самоврядування.
   Члени активу студентської ради брали участь у таких заходах:
   • зустріч студентських лідерів з Міністром освіти і науки України (Харків, 10 квітня)
   • загальнi збори очильникiв студентського самоврядування вищих навчальних закладiв мiста Харкова (м. Харків, 10 квітня)
   • зустріч студентських лідерів Харківщини з директором департаменту освіти і науки ХОДА (м. Харків, 14 травня)
   • Всеукраїнській студентській науковій конференції "Україна на шляху в Європу. Роль студентства в євроінтеграційних процесах вищої освіти України" (м. Миколаїв, 9-10 листопада 2014р.)
   • Всеукраїнському форумі студентського самоврядування (м. Суми, 25-27 квітня 2014р.)
   • брейн-рингу "Знання законодавства у сфері місцевого самоврядування" (м. Харків, 26 листопада)
   Слід відзначити, що студент Андрєєв Микита є активним членом робочої групи з питань внесення змін до закону «Про вищу освіту», до нормативних документів щодо фінансування роботи органів студентського самоуправління.
   11 квітня на базі нашого інституту відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки України - Совсун Інни Романівни зі студентськими лідерами Харківщини.
   В рамках обговорення суспільно-політично ситуації в країні кураторами академічних груп були проведені кураторські години, бесіди, тематичні лекції, кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін проведено круглий стіл серед студентів І-ІІІ курсів.
   З нагоди відзначення Дня Європи в інституті було проведено наступні заходи: круглий стіл «Сучасна Європа», засідання студентської ради за темою «Соціально-культурна спадщина Європи».


   Виховна діяльність серед студентів ґрунтується на дидактичному принципі системності й формується за такими напрямами громадянського виховання: національно-патріотичним, правовим, моральним, професійно-трудовим, художньо-естетичним, фізкультурно-оздоровчим та екологічним.

   Основними суб’єктами виховання студентів є науково-педагогічні працівники інституту, куратори академічних груп, ланки студентського самоврядування, які співпрацюють зі структурами інституту, соціальними службами, громадськими організаціями, освітніми та культурними закладами тощо.

   Виховна робота в інституті включає такі аспекти: підготовка нормативно-правової документації; формування професійних якостей сучасного спеціаліста; сприяння життєвому самовизначенню та самореалізації особистості; забезпечення можливостей інтелектуального, морального, фізичного розвитку студентства; реалізація творчого потенціалу студентства; захист і підтримку соціально вразливої частини молоді; стимулювання органів студентського самоврядування.

   Пріоритетними напрямами виховання молоді та актуальним завданнями навчально-виховного процесу є такі вектори: кар’єри; культури, мистецтва і дозвілля; здоров'я, спорту і туризму; соціальний; самоврядування.
   Вектор кар’єри.
   З метою удосконалення професійної підготовки й наближення її до потреб сучасного виробництва:
   •   налагоджено тісну співпрацю з державними та місцевими органами влади, громадськими організаціями, роботодавцями з питань працевлаштування випускників;
   •   створено «Бізнес школу ХІФ», в рамках якої студенти мають можливість брати участь у тренінгах з підприємництва, ділових іграх, фестивалях, бізнес - проектах; проводяться екскурсії на робочі місця фахівців державних органів доходів і зборів Харківської області, Державної фінансової інспекції, Державного казначейства, фінансових управлінь міста Харкова та області;
   •  стартував проект         «Виробництво очима майбутніх економістів»;
   •  в рамках роботи «Школа лідера» студенти беруть участь у тренінгах, семінарах, зокрема «Тайм-менеджменті»

    
   Вектор культури, мистецтва і дозвілля. З метою реалізації творчого й інтелектуального потенціалу обдарованої молоді, пропаганди сучасного українського національного мистецтва, художньо-естетичного виховання студентів, формування у студентів патріотичних почуттів, забезпечення змістовного дозвілля проводяться:
      • різноманітні святкові заходи, що мають популярність серед студентської молоді (урочиста посвята в студенти; святкування Дня працівника освіти; конкурс КВК серед команд І курсу; Містер інституту; святкування Нового року; Міс інституту; День факультету; концерти і заходи до Дня Перемоги та багато інших);
      • позааудиторна робота (дискусії, творчі зустрічі, конкурси, екскурсії до музеїв, відвідування театральних вистав, засідання клубів, творчих гуртків, лекції з питань охорони здоров’я, сімейного життя, економічних проблем, правових питань);
      • доброчинні заходи: акції «Допоможи знедоленим дітям»; співпраця волонтерів інституту з притулком для неповнолітніх «Гармонія», з дитячим будинком «Малютка», обласним багатопрофільним санаторієм Червонозаводського району, школою-інтернатом для дітей зі зниженим слухом.

   В інституті активно працюють творчі об’єднання та клуби студентів. Слід відмітити участь Театру вогню в міських заходах, так Faershow бере участь в етнографічному фестивалі Печенізьке Поле, відкритті атракціонів та новорічних ялинок у парку ім. Горького та на Майдані Свободи, конкурсі "Кращий голова району м. Харкова".

   Підтримуються тіснi зв'язки з ветеранами Великої Вiтчизняної вiйни, бiйцями загону особливого призначення армiї генерала О. Чеснова.

   Студенти інституту беруть активну участь у мовних конкурсах, проведенні етнічних заходів. 
   Вектор здоров’я, спорту і туризму. Активно розробляється та поширюється соціальна реклама здоро¬вого способу життя серед студентів інституту шляхом залучення кращих медичних працівників міста та області до читання відповідних лекцій. З цією метою:
   • виготовляється наочність: афіші, плакати, стенди;
   • проводиться профілактика негативних явищ у студентському середовищі: наркоманії, ВІЛ/СНІД-захворювань, уживання алкогольних напоїв, тютюнокуріння;
   • туристично-екскурсійна діяльність реалізується шляхом проведення туристично-краєзнавчих походів історичними місцями Слобожанщини, Криму, Карпат, Карелії тощо.
   • спортивна діяльність націлена на проведення спортивних змагань з різних видів спорту. Результативно працюють спортивні секції з футболу, волейболу, важкої атлетики, аеробіки.
    Соціальний вектор орієнтований на:
   • надання кращим студентам іменних стипендій (Верховної Ради України, імені В .Гетьмана, Харківської обласної державної адміністрації, Харківського міського голови "Обдарованість", премії імені О. Масельського, директорської; матеріальна підтримка обдарованої молоді;
   • поселення іногородніх студентів у гуртожиток, реалізація заходів для покращення соціально-побутових умов проживання в гуртожитку (у взаємодії з органами студентського самоврядування);
   • моральне й матеріальне заохочення за успіхи й досягнення (вручення грамот, надання премій, організація туристичних поїздок для найактивніших студентів; проведення студентським активом спільно з деканатами конкурсів на кращого студента факультету);
   • організація та сприяння роботі органів студентського самоврядування в гуртожитку;
   • проведення в гуртожитку зустрічей студентів із провідними медичними фахівцями, працівниками органів внутрішніх справ, представниками адміністрації;
   • організація конкурсу-огляду на кращу кімнату в гуртожитку;
   • надання підтримки соціально вразливій частині молоді, а саме: студентам-сиротам та позбавленим батьківського піклування, студентам-інвалідам, студентам із багатодітних і неблагополучних родин; студентам, які мають дітей.
     Вектор самоврядування. Пріоритетними напрямами цієї діяльності є:
   • організація та підтримка студентського самоврядування (матеріально-технічне забезпечення її діяльності); сприяння організації та проведенню конференцій студентів ХІФ КНТЕУ, перевибори керівництва студентського самоврядування, делегування представників у Всеукраїнські, обласні, міські органи студентського самоврядування; ухвалення документів, що регламентують діяльність органів самоврядування у ХІФ; проведення міжнародних круглих столів; участі у Всеукраїнських, обласних, міських комунікативних заходах з питань студентського самоврядування;
   • створення “телефону довіри”, «скриньки довіри» для розв’язання кризових ситуацій у житті студентів.